Harry Potter

17. července 2011 v 20:41 | Crowley ... |  Harry Potter
Dnes je neděle 17. července 2011 a už od čtvrtka 14. července se snažím si uvědomit, že právě skončilo deset let mého života …

Ano, někomu to jistě došlo i podle nadpisu - právě ve čtvrtek jsme byly s Romankou na posledním díle Harry Pottera. Nehledě na to, že poslední díl knihy vyšel již v roce 2007, pořád tu byly filmy, pořád bylo se na co těšit. Ale to nyní skončilo. Skončil tak kus nejen našeho života, ale kus života celé jedné generace.

Shodně jsme si s Romankou řekly, jak jsme neuvěřitelně vděčné, že nás fenomén Harryho Potter neminul, protože opravdu silně pochybuji, že v mém smrtelném životě ještě někdy narazíme na něco lepšího - a že jsme toho obě přečetly dost a je z čeho vybírat.

To, jaký svět Rowlingová vytvořila, jak zpracovala příběh malého čarodějnického sirotka do jedné neuvěřitelné ságy?? Od prvních stránek prvního dílu, který vyšel již v roce 1997, se celý příběh postupně probojovával do epického finále v posledních kapitolách sedmé knihy. Každý detail a každý otazník, který se objevil v průběhu Harryho dobrodružství, je na konci zodpovězen a všechno je dotažené do konce.

Od Harryho prvních nejistých krůčků, k závěrečné bitvě o osud celého kouzelnického světa. Sedm knih, které vás rozesmějí, rozpláčou, rozčílí, rozhodně překvapí, a nepustí ze svého sevření.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama