Červen 2007

Monster game

22. června 2007 v 18:00 | Crowley... |  Vzkazy od nás
Darujete mi dobrovolně trochu své krve?? ... -> klik .... díky ;-) ....

Recenze na Pána Prstenů ...

18. června 2007 v 15:42 | Crowley... |  Literatura
Ano, recenze na knihu ...Ale z Rudého Práva z roku 1977 :-D ... tomu se prostě nejde nezasmát :-D ....

Jde o další útok proti socialistickému zřízení. Říše zla, z níž se valí popel a dým, je průhledně umístěna na východě, obrazem dělnické třídy, která jednotná v potu tváře buduje těžký průmysl, mají být odporní a zlí škřeti. Samozřejmě, že synáček z buržoazní rodiny nemůže vidět na těžké práci nic krásného a povznášejícího. Obyvatelé západu - zemí oplývajících mlékem a strdím - elfové (neboli aristokracie), lidé (buržoazie) a hobiti (statkáři) žijí naopak v blahobytu (aniž je vysvětleno, odkud je získávají) a jediné, co je trápí, je "hrozba" z východu. "Síly dobra" zde představuje sbírka představitelů těchto reakčních kruhů, jejichž ruce se nikdy nedotkly pořádné práce. Jejich vůdcem je Gandalf, šiřitel zpátečnické ideologie, s jejíž pomocí udržuje obyvatelstvo v nevědomosti a strachu před pokrokem. (…) Není pak divu, že Saruman, zastánce utlačovaných a přítel pokroku, je prohlášen za zrádce a jeho sídlo je zničeno bojůvkou fanatických zpátečníků. Když pak šíří socialismus v Kraji, je chycen a bez soudu potrestám hobity, podporovanými a placenými kapitalistickou mocností Gondorem. (…) Ale socialismus se naštěstí nedá zničit hozením jakékoliv své relikvie, i té nejposvátnější, do ohně. Drž se, Mordore, obklíčený nepřátelskými reakčními sousedy.

Hotel Rwanda

13. června 2007 v 22:33 | Crowley... |  Filmy,seriály,anime
Píše se rok 1993, ve Rwandě vypukla kmenová válka mezi Hutu a Tutsii. Celý svět v čele s OSN fatálně selhal a nyní jen prostřednictvím médií bezmocně přihlíží jednomu z nejmasovějších a nejkrutějších pogromů od konce 2. světové války. Paul Rusesabagina je managerem hotelu, který za normálních okolností slouží diplomatické smetánce a bohatým cizincům. Bez váhání otevře brány luxusního resortu bezbranným uprchlíkům. Těch se tam až do konce konfliktu postupně tísní 1268. Jeden muž tak zmohl tisíckrát víc, než tisíce vojáků mírových vojsk. Konflikt si za pouhé 3 měsíce trvání vyžádal skoro milion lidských životů.
Zdroj:
csfd.cz
Nevim co k tomu říct ... něco takového prostě nejde posuzovat jen jako film ... každý snímek, který natočený podle skutečných událostí, se vás nějak dotkne a tohle je něco šíleného ... nění to žádný velký krvák, ale ani to není potřeba, protože neuvěřitelná atmosféra filmu vás strhne a není to nic pro slabší povahy ...

Teď budu neuvěřitelně drzá a zkopíruju sem jeden názor z csfd.cz, protože je naprosto přesný ... doufám, že autorka KevSpa, se nebude zlobit ...
A tady je - Hotel Rwanda je dokonalý lék na deprese. Pokud si říkáte, že hůř už nemůže být a rozhodnete se na tenhle film kouknout, bude to pro vás jako rána přímo mezi oči. Celý film vám bude z dění na plátně ješte mizerněji, skoro celý snímek probrečíte, ale pár minut po odchodu z kina vám dojde, jak ubohé jsou vaše problémy, pocity i myšlenky na sebevraždu. Vždyť ti lidé bojovali o holý život v těch nejšílenějších podmínkách. Jedna emocionálně vypjatá scéna střídá druhou a tvůrci ani na chvíli nezneužijí tématu, které přímo vybízí k sentimentalitě a přehnanému moralizovaní. Spolu se skvělými herci balancují na hraně, avšak nikdy tu pomyslnou hranici mezi syrovou zprávou o nejmasovější genocidě novodobých dějin a hraním na divákovy city nepřekročí. Strhující a zároveň nepříjemné dílo, které těžko nechá někoho chladným.

Jméno růže

9. června 2007 v 1:06 | Crowley... |  Filmy,seriály,anime
V dnes již legendárním snímku z roku 1986 natočeném podle neméně proslulého románu Umberta Eca se ocitáme na opatství benediktinů, kde došlo k záhadnému úmrtí. Píše se rok 1327 a mniši jsou přesvědčeni o tom, že se blíží apokalypsa. Opatství právě hostí koncil, který se zabývá otázkou přesvědčení františkánů, kteří tvrdí, že by se církev měla zbavit svého majetku. Jeden z účastníků koncilu, ctihodný a respektovaný františkánský mnich William of Baskerville je požádán vedením opatství o pomoc při odhalení příčiny náhlé smrti. Avšak když se vyšetřování blíží k odkrytí tajemství, které chce opatství udržet v tajnosti, dochází k dalším úmrtím. Nyní již nelze zabránit tomu, aby se do celé věci nevložila Svatá inkvizice. William a jeho mladý novic závodí s časem, aby stihli prokázat nevinu křivě obviněnných a vyhnout se hněvu inkvizitora Bernarda Gui.
Zdroj: csfd.cz
Co dodat? ... Opravdu zajímavý kousek ... sice již staršího data, ale přesto dokáže zaujmout ... pokud vás nezajímá církevní téma, jistě vás tenhle film přítáhne až detektivní zápletkou a celkovou tajuplností ... trvalo mi dlouho, než sem se přinutila na Jméno růže podívat, protože jsem si myslela, že mě nebude bavit .... ale teď si říkám, že já blbka se na to nepodívala dřív :-) ... rozhodně stojí za shlédnutí ....

8. spřátelený blog

7. června 2007 v 20:34 | Crowley...
A tím je -> diary-dark-artemis.blog.cz ... co říct? ... Klikněte a mrkněte ;-) ...

S.King - Životopis

2. června 2007 v 19:52 | Schwarz |  Literatura
Stephen Edwin King
[21.9.1947-] (Ze začátku používal pseudonym - Richard Bachman)
Americký spisovatel hororů, jeden z nejproduktivnějších a čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována.
Jeho kariéra spisovatele začala prakticky už v roce 1959, kdy se svým starším adoptovaným bratrem Davidem vydali místí noviny Dave's rag (5 centů za výtisk). Od roku 1962 studoval na Lisbon High School (Lisbon, Maine), kde se svým přítelem Chrisem Chesleyim vydali v roce 1963 sbírku 18 povídek s názvem People, Places and Things - volume I.
O rok později publikoval dvoudílnou knihu The Star Invaders. První dílo, které bylo veřejně publikováno, byla povídka I was a Teenage Grave Robber (Byl jsem mladistvým vykradačem hrobů) a vyšla v časopise Comics Review v roce 1965. V roce 1966 ukončil úspěšně studium na střední škole a dostal stipendium na univerzitu.
Roku 1970 absolvoval univerzitu v Oronu, obory angličtina a tvůrčí psaní se zaměřením na učitelství. Rok nemohl najít práci učitele, a tak pracoval v prádelně a psal povídky, které prodával do pánských časopisů. Na podzim 1971 začal učit na střední škole v Hampdenu, i když finanční situace rodiny se příliš nezlepšila; na jaře 1973 prodal svůj první román Carrie, který mu brzy vynesl velký honorář za prodej paperbackových práv a stal se bestsellerem.
Stephen Edwin King se narodil 21. září 1947 v Portlandu (Maine). Byl překvapivým přírůstkem do rodiny, protože jeho matce bylo řečeno, že nemůže mít děti. Jeho rodiče Donald a Nellie zažívali období manželské krize, a když byly Stephenovi pouhé dva roky, jeho otec, podomní prodavač Electroluxu, si odskočil pro cigarety... ale už se nikdy nevrátil. Stephen King od té doby svého otce neviděl.
Stephen a jeho adoptovaný starší bratr David žili s matkou porůznu mezi Massachusetts a Maine a jeho vášeň pro psaní vyšla najevo v roce 1959, kdy napsal nějaké články do "novin" svého bratra, které měly náklad kolem 20 výtisků. Stephen psal články a názory na soudobá televizní show. Pod dojmem relativního úspěchu namnožil Stephen jednu ze svých povídek a rozeslal je místním lidem za celých třicet centů! Dokonce prodal ve škole několik svých výtvorů, dokud mu to učitelé nezatrhli.
Během těchto let napsal King řadu povídek, a řadu z nich vydala společnost Triad and Gaslight Books. Vydavateli byli ve skutečnosti Stephen a David Kingovi společně s Chrisem Chesleyem. Posledním z těchto děl vydaných vlastním nákladem byla dvoudílná povídka Hvězdní vetřelci (The Star Invaders).
Mnohé z Kingovy rané tvorby bylo založeno na sci-fi, ale protože neměl vědecké vzdělání, povídky byly trochu slabé co do detailů, ale stále výborné na kluka jeho věku. Stephenův zájem o horror začal v roce 1959, kdy našel v domě své tety krabici starých sci-fi a hororových časopisů. Inspirován takovými spisovateli jakými byli Howard Phillips Lovecraft, Robert Bloch nebo Jack Finney, začal mnohem více uvažovat o psaní horroru a později toho roku vydal povídku Byl jsem mladým vykradačem hrobů (I Was A Teenage Grave Robber). Navzdory této rané publikaci se mu naskytla první profesionální zakázka až v roce 1967, kdy Startling Mystery Stories koupili jeho povídku Skleněná podlaha (The Glass Floor).
Stephen King odmaturoval na střední škole v roce 1966 a pokračoval na Mainské univerzitě v Oronu. V době studií potkal svou budoucí manželku, Tabithu Spruceovou. V roce 1970 získal titul bakaláře angličtiny, a v roce 1971 si vzal Tabithu.
Začal pracovat v závodní prádelně, pak se stal vrátným, a na podzim roku 1971 učitelem angličtiny na Hamdenské veřejné škole v Maine. Nebyla to dobře placená práce, takže měl problémy se splácením účtů. Psal kdykoli, když zrovna nepracoval a v roce 1974 konečně vydal v nakladatelství Doubleday Carrie, po tom, co za tuto knihu, kterou zachránila před odpadkovým košem Tabitha, získal zálohu 2 500 dolarů. Carrie znamenala okamžitý úspěch, a film, natočený podle ní v roce 1976, se stal neméně populárním.
12. května 1973 změnil navždy život Kingových jediný telefonní hovor. Doubleday prodal práva na dotisk Carrie New American Library (NAL) za 400 000 dolarů a King získal polovinu. Úsilí o vydělání peněz teď přestalo a Stephen se mohl soustředit na psaní, stejně jako tomu bylo vždycky v minulosti. Stephenova matka se bohužel tisku Carrie už nedožila.
Přijetí románu Prokletí Salemu, původně nazvaného "Druhý příchod" jakožto Kingovy druhé knihy bylo dostatečné na to, aby dalo Kingovi nálepku spisovatele hororů, ale nezdálo se, že by ho to trápilo. Pozdější prodej práv na dotisk u NAL mu vydělal polovinu z 500.000 dolarů prodejní ceny.
Kingovým třetím románem, který přišel do tisku, bylo Osvícení, inspirované víkendovou návštěvou jednoho hotelu. Stephen a Tabitha se rozhodli strávit víkend bez dětí v Stanleyově hotelu v Estes Parku. Jako mnohokrát předtím i potom, použil King skutečné postavy z hotelu, včetně Gradyho, hotelového barmana. King řekl: "Do postavy Jacka Torranceho jsem byl schopen vložit řadu svých nešťastných agresivních popudů..." Tímto románem si definitivně připsal přízvisko spisovatele hororů.
King se rozhodl z různých důvodů opustit Doubleday a připojit se k NAL (vlastníkovi vydavatelství Viking). Ten hlavní byl finanční. King však také objevil další postranní efekt. Když vydávali Mrtvou zónu, byla obálka mnohem přitažlivější pro oko, a kniha samotná měla lepší vzhled a atmosféru než knihy vydané Doubledayem.
Od té doby vydal více než 30 románů, a tiskem prošlo přes 100 milionů kopií.
Stephen King má rád rockovou hudbu (t.j. Bruce Springsteena). Ve svých románem má řadu citací z rockových písní, a sám je členem skupiny Rock Bottom Remainders. Dalšími členy této skupiny jsou Dave Barry, Amy Tan, Robert Fulghum, Matt Groening (duchovní otec slavného seriálu Simpsonovi) a Roy Blount Jr. "Rock n Roll", říká Stephen King, "stále osvěžuje a posilňuje ty, kteří cvičí jeho záhady." On i další bestselleroví autoři v Rock Bottom Remainders čas od času vyjedou po východním pobřeží a pořádají vystoupení.
Nyní se zaměřme na Kinga, jako člověka. Zatímco mnozí z jeho nesčetných fanoušků jsou více než jen trochu výstřední, spisovatel sám se zdá být téměř promyšleně normální. Na sobě nosí Levisky, v náprsní kapse má kuličkové pero, dívá se na baseball a pije Pepsi. Žije poklidně v Bangoru, v Maine se ženou a dětmi. "Má žena, mé děti - mě vidí z jedné stránky," říká King, "ale když píšete, něco se stane - něco, co není normální. Ať už jsem kdokoli, když jdu okolo vás, je to jeden člověk. Ale někdo jiný píše ty knihy."
V roce 1989 podepsal King obchod s vydavatelstvím Viking, z kterého získal čistý zisk 35 millionů dolarů za čtyři knihy - nový rekord. Stejně velkoryse jako v případě oné smlouvy, ohlásil v roce 1997 své rozhodnutí Viking opustit, aby uzavřel novou smlouvu s firmou ochotnou zaplatit nabízenou cenu 17 milionů dolarů za jeho další román, Pytel kostí. Brzy se dohodnul se společností Simon and Schuster, která mu mohla dát odměnu 8 milionů dolarů za tisícistránkový svazek, včetně 50ti procentního podílu ze zisku z jeho prodeje a z prodeje dvou dalších děl - sbírky povídek a nebeletristické knize o psaní.
V roce 1999 Stephena Kinga porazilo auto a tato nehoda si vyžádala dlouhou a těžkou rekonvalescenci. Tato situace se odrazila v řadě momentů jeho následující tvorby, kterou musel kvůli ní značně omezit. Nicméně se s vervou pustil do práce a výsledkem jsou romány jako Pavučina snů nebo Černý dům.
V současnosti Stephen King dokončuje svou velkolepou ságu o Temné věži a na veřejnosti se objevila i zpráva, že by její vydání měla završit kariéru tohoto pracovitého spisovatele. Nicméně, co je na této zvěsti pravdy ukáže až čas.
-Temná věž už je dopsaná. A zatím se neobjevili žádné informace, že by se psaním měl končit. Já doufám, že ne. Je to jeden z těch nejoblíbenějších autorů jaký může na světě existovat a byla by to nevýslovná škoda, kdyby přestal psát. Myslím si, že toho má ještě spoustu v hlavě a doufám, že toho ještě spoustu hodí na papír :-) … Já jsem od Kinga přečetla zatím pouze dvě knížky :-( (Prokletí Salemu, Pytel kostí), ale v budoucnu doufám, že si toho přečtu více. Jinak musím souhlasit s tím, že právem mu lidé i média, no prostě všichni říkají hororový král :-) … Takže jestli jste od něj nic ještě nečetli, tak směle do toho, vážně to stojí za to :-)
 • A zde přidávám seznam knížek, které napsal, je toho poměrně dost, takže máme luxusní výběr :-) : Carrie, 1992 (Carrie, 1974)
 • Prokletí Salemu, 1994 (Salem's Lot, 1975)
 • Vztek (Rage, 1975)
 • Osvícení, 1993 (The Shining 1977)
 • Svědectví (The Stand, 1978)
 • Noční směna, 1996 (Night Shift, 1978)
 • Mrtvá zóna, 1999 (The Dead Zone, 1979)
 • Dlouhý pochod, 2005 (The Long Walk, 1979)
 • Žhářka 1998 (Firestarter, 1980)
 • Cujo, 1992 (Cujo, 1981)
 • Srovnáno se zemí, 2005 (Roadwork, 1981)
 • Danse Macabre (Danse Macabre, 1981)
 • Temná věž: Pistolník, 1999 (The Dark Tower: The Gunslinger, 1982)
 • Running Man, 1993 (Running Man, 1982)
 • Creepshow (Creepshow, 1982)
 • Čtyři roční doby, 2003 (Different Seasons, 1982)
 • Christina, 1997 (Christine, 1983)
 • Hřbitov zvířátek, 1994 (Pet Sematary, 1983)
 • Talisman, 1996 (The Talisman, 1984)
 • Kletba (Thinner, 1984)
 • Parta kostlivců, 1992 (Skeleton Crew, 1985)
 • Období vlkodlaka, 2003 (Cycle Of The Werewolf, 1985)
 • To, 1993 (It, 1986)
 • Temná věž II: Tři vyvolení, 1999 (The Dark Tower II: The Drawing Of The Three, 1987)
 • Dračí oči, 1996 (The Eyes Of The Dragon, 1987)
 • Misery, 1994 (Misery, 1987)
 • Tommyknockeři, 1997 (The Tommyknockers, 1987)
 • Temné vize, 1996 (Dark Visions, 1988)
 • Noční můry na nebi (Nightmares In The Sky, 1988)
 • Temná půle, 1997 (The Dark Half, 1989)
 • Svědectví, 1995 (The Stand, 1990)
 • Čtyři po půlnoci, 2002 (Four Past Midnight, 1990)
 • Nezbytné věci, 1993 (Needful Things, 1991)
 • Temná věž III: Pustiny, 2000 (The Dark Tower III: The Wastelands, 1992)
 • Dolores Claibornová, 1996 (Dolores Claiborne, 1992)
 • Geraldova hra, 1996 (Gerald's Game, 1993)
 • Noční můry a snové výjevy, 2004 (Nightmares & Dreamscapes, 1993)
 • Nespavost, 1997 (Insomnia, 1994) (recenze)
 • Rose Madder, 1998 (Rose Madder, 1995)
 • Zelená míle, 1997 (The Green Mile, 1996)
 • Beznaděj, 1998 (Desperation, 1996)
 • Strážci zákona, 1998 (The Regulators, 1996)
 • Temná věž IV: Čaroděj a sklo, 2001 (The Dark Tower IV: Wizard And Glass, 1997)
 • Šest příběhů (Six Stories, 1997)
 • Pytel kostí, 2000 (Bag Of Bones, 1998)
 • Legendy, 1999 (Legends, 1998)
 • Holčička, která měla ráda Toma Gordona, 2000 (The Girl Who Loved Tom Gordon, 1999)
 • Srdce v Atlantidě, 2001 (Hearts In Atlantis, 1999)
 • Bouře století (Storm Of The Century, 1999)
 • Krev a kouř (Blood And Smoke, 1999)
 • Rostlina (The Plant, 2000)
 • Jízda na Střele, 2000 (Riding The Bullet, 2000)
 • O psaní: Memoáry o řemesle, 2002 (On Writing: A Memoir Of The Craft, 2000)
 • Pavučina snů, 2002 (Dream catcher, 2001)
 • Černý dům, 2003 (Black house, 2001)
 • Všechno je definitivní, 2003 (Everything's Eventual, 2002)
 • Z buicku 8, 2003 (From A Buick 8, 2002)
 • Temná věž V: Vlci z Cally, 2004 (The Dark Tower V: Wolves Of The Calla, 2003)
 • Temná věž VI: Zpěv Susannah, 2005 (The Dark Tower VI: Song Of Susannah, 2004)
 • Temná věž VII: Temná věž, 2006 (The Dark Tower VII: The Dark Tower, 2004)
 • Cell (Cell, 2006)
 • Hodina děsu (později vyšlo jako součást Parta kostlivců)
 • Mrtví se někdy vracejí
 • The Body

Pytel kostí (Bag of Bones)

2. června 2007 v 16:41 | Schwarz |  Literatura

Stephen King - Pytel kostí (Bag of Bones)

Mike Noonan, úspěšný spisovatel románů pro ženy, ztratí tragicky manželku. Zanedlouho potom ho postihne spisovatelský blok, ze kterého se nemůže dostat několik let. V létě odjíždí na čas do srubu jménem Smějící se Sára, kde dříve trávil hodně času s manželkou. Zde potkává mladou ženu Mattie, kterou chce bohatý tchán připravit o malou dcerku. Mike se Mattie ujímá a zaplatí ji dobrého právníka. Zanedlouho se do Mattie dokonce i zamiluje. Ale v noci ho trápí zlé sny a zdá se, že v domě není sám. Občas slýchává hlasy a z magnetických písmenek na ledničce se sestavují záhadné vzkazy. A tak začíná Mike Noonan věřit na duchy a pátrat po stopách tragických událostí spojených se Smějící se Sárou... Pytel kostí je horor, který nezklame žádného příznivce tohoto žánru.
- Kdo se večer nebojí prapodivných zvuků, které občas náš dům vydává, a nebo mihotavých stínů, tak vřele doporučuji si tuto knížku jít honem koupit, bo zamířit do nejbližší knihovny .. :-)