Leden 2007

Nápad ...

30. ledna 2007 v 19:00 | Schwarz |  Zpovědnice
Protože sem momentálně dojatá naší statistikou návštěv na tomto blogu, tak sem dávám novou rubriku. Napadlo mě to už dýl, ale přišlo mi to docela hloupé, ale jelikož sem to nedávno zahlídla na jednom blogu, tak to sem prostě dávám, tím nic nezkazím.
Podstatou této rubriky je, že se zde můžete vykecat z čehokoliv chcete. Ať jste někoho zabil :-D:-D či máte trápení doma, ve škole atd. Prostě něco jako deníček. A nestyďte se, my Vás soudit nebudeme. za 1. Vás ani neznáme :-) A za 2. každý člověk má problémy ať takové či makové, s tím hold nic nenaděláme. A hlavně když se člověk vypíše, tak je to pak lepší pocit. Aspoň mě to pomáhá :-) Dokonce psychologové moc doporučují vést si deníček .. i když Vám to připadá divný (já si ho teda taky nevedu, ale už párkrát sem nad tím silně uvažovala ...) za to (si myslím) by se neměl stydět nikdo, že si píše deník, to není nic dětinského, je to pomoc, aby jste ty špatné nálady a deprese nedusili v sobě a pak to neskončilo tragicky ... A jelikož si asi stejně nikdo z Vás deník kupovat nebude, tak nám vaše trápení můžete psát sem. A když budete chtít aby jsme reagovali, tak to napište a když naopak, aby jsme to nechali být, tak taky ... Doufám, že to všichni chápete :-) Kdyby ne, tak se ptejte :-) Jinak ještě jednou moc děkuji, za Vaše návštěvy, jsme s Crowleym moc rádi ...

Tři obrázky.....

30. ledna 2007 v 17:43 | Crowley... |  Galerie
Podle mě naprosto dokonalý.........

6. spřátelený blog...

28. ledna 2007 v 16:12 | Crowley...
Takže, pokud jste i zběžně proběhli náš blog, jistě jste si všimli v rubrice "Různé"(nyní "Poruchy") článku "Esej" ...je to práce do školy mojí kamarádky a i ta se nyní rozhodla si založit blog :-) ....
tady je odkaz --> sigrid.blog.cz

Policie.... :-)

26. ledna 2007 v 20:49 | Crowley... |  Různé
Pokud jste viděli Televizní noviny na Nově, tak víte o co jde :-) ....
Jak se dokáží zabavit čeští policisté :-)

Odkaz na video --> Police

Fotky.....

24. ledna 2007 v 19:15 | Crowley... |  Galerie

Bulimie

20. ledna 2007 v 22:40 | Schwarz |  Poruchy

Bulimie

Bulimie

Na houpačce mezi přejídáním a dietou

Ve světě, kde šedesát procent dospívajících děvčat není spokojeno se svojí postavou a přálo by si zhubnout, je snadné zaměnit redukční dietu za normální stravovací režim. S redukční dietou to je stejné, jako s hracími automaty. Vyhrávat můžete jenom nějakou dobu. Nakonec to nevydržíte a sníte víc nebo jídlo, které jste si předtím zakazovali - cítíte se přejedeni. Máte výčitky a hledáte ještě zoufalejší způsob jak kontrolovat příjem jídla a svoji tělesnou hmotnost.
Proto nepřekvapí, že každá dvacátá dívka v České republice trpí mentální bulimií. Už ve čtrnácti letech 2% děvčat pravidelně zvrací ze strachu z tloušťky a další 2% to občas zkouší. Hladovky a cvičení ve snaze redukovat jinak přiměřenou tělesnou hmotnost jsou mezi dospívajícími dívkami běžné. Chlapci tvoří jen asi 5% nemocných s bulimií. Zatímco u děvčat bulimii většinou předchází období diet a hladovění, bývá rozvoj poruchy u chlapců spojen s nadváhou a přejídáním.

Co je mentální bulimie?

Mentální bulimie je porucha charakterizovaná zejména opakujícími se záchvaty přejídání, spojenými s přehnanou kontrolou tělesné hmotnosti. Pocit přejedení je ale relativní. Subjektivní pocit ztráty kontroly nad jídlem je proto významnějším znakem přejedení než zkonzumované množství jídla. Přehnaná nebo extrémní kontrola tělesné hmotnosti zahrnuje i střídavé období hladovění, užívání projímadel a prostředků na odvodnění. To znamená, že diagnózu bulimie mohou splňovat také nemocní, kteří nuceně nezvrací.
Příznaky bulimie se mohou dlouho ztrácet v nevhodných jídelních zvyklostech rodiny a vrstevníků. Nápadné jsou až ztráty jídla, nálezy projímadel a známky zvracení. Bulimie významným způsobem narušuje psychickou pohodu, osobní a společenský život nemocného, který se postupně stává nápadným svojí přecitlivělostí, podrážděností a kolísáním nálady.

Obtíže a rizika

Mentální bulimie může vést k mnoha zdravotním komplikacím, které častěji než s přejídáním souvisí s nedostatečnou výživou nebo jsou důsledky zvracení, nadužívání projímadel nebo diuretik (prostředků k častějšímu močení). Častým důsledkem vyhublosti je citlivost na chlad, únavnost, oslabený krevní oběh a osteoporóza (řídnutí kostí). Přejedení vyvolává nepříjemný pocit plnosti a nadmutosti. Poměrně častá je plynatost, pocity nevolnosti, zácpa a průjem. Nadměrná konzumace sladkostí a pečiva, společně s nevhodným jídelním režimem vedou k hypoglykémii.
Se život ohrožujícími zdravotními důsledky je spojeno zvracení. Nebezpečná je už samotná skutečnost, že velká část bulimiček si musí dávicí reflex vyvolávat prstem nebo nějakým předmětem. Zranění krku a jícnu je velmi bolestivé. Do rány se snadno dostane infekce, může dojít ke spolknutí předmětu nebo prasknutí jícnu.
Mezi nepříjemné důsledky zvracení patří otoky slinných žláz pod čelistí, které umocňují dojem opuchlého, kulatého obličeje. Méně nápadným, o to avšak nebezpečnějším následkem zvracení je narušení rovnováhy tělesných tekutin a solí, které nadměrně zatěžuje srdce a ledviny. Největší problémy působí nízká hladina draslíku (hypokalémie) vyvolávající vážné nepravidelnosti srdečního tepu.

Průběh a psychické obtíže

Fyzické problémy, neuspokojivý jídelní režim a s ním spojený hlad nebo chuť se přejíst na sebe váží stále větší pozornost a zasahují do každodenního života nemocného. Myšlenky na jídlo, nutkání se přejíst a "neschopnost dosáhnout nemožného" (nejíst nebo jíst jen málo a hubnout) navozují pocity viny, selhání a deprese, které se přenáší i do jiných oblastí života.
Postupně ubývá energie a zájem o jiné věci než o jídlo a tělesný vzhled. Snižuje se tak možnost najít uspokojení v něčem jiném. Přibývá apatie, pocitů viny a společenských problémů. Většina depresivních příznaků je nějakým způsobem spojena s obavami o postavu, tělesnou hmotnost a příjem potravy. Dívky, které se přejídají, si jsou často odporné a nenávidí to, co dělají. Vzrůstá zájem o vlastní osobu a problémy a mezi pocity převažuje sebelítost. To se samozřejmě projeví i ve vztahu s ostatními lidmi, doma, mezi kamarády i v práci.
Převaha depresivních příznaků ustoupí, když se postiženému podaří získat kontrolu nad příjmem potravy a normalizovat jídelní režim. I když špatnou náladu a podrážděnost můžete považovat právě za příčinu svých obtíží, vyplatí se, když se nejprve zaměříte na změnu jídelního chování a nebudete čekat až se budete lépe cítit. V některých případech může pomoci specifická léčba deprese, která vás ale nevyléčí z bulimie.

Přejídání

Pocit přejedení je velmi relativní, zprvu stačí sníst víc než si člověk naplánoval. Mnoho bulimiček je zděšeno a mluví o přejedení, když je hlad a okolnosti donutí sníst větší porci nebo stejné jídlo jako ostatní. Když už ale překročily "svoji míru", snadno pokračují a opravdu se přejedí. Některé bulimičky dokáží sníst nezvyklé množství jídla hltají bez výběru jakékoli potraviny.
Na cestě k přejídání a návyku na velké množství jídla bývá často vegetariánská dieta nebo přejídání se sezónním ovocem. Nízká energetická hodnota většiny ovoce, zeleniny a takzvaných light výrobků nevzbuzuje strach z nadváhy a vede ke konzumaci nadměrného množství.
Záchvaty skutečného přejídání nejsou důsledkem slabé vůle, ale ani poruchy, se kterou se nedá nic dělat. Nejčastějšími důvody přejedení jsou hlad a zvyk. Přejídání je spojeno s určitými situacemi, činnostmi i vnitřními pocity. Některým podnětům, které spouštějí přejídání lze předcházet, s jinými je třeba naučit se žít a reagovat na ně jinak než přejedením. Není možné zajistit, abyste se nedostávali do situace, kdy máte chuť se přejíst.

Jaké jsou příčiny bulimie?

Na vzniku bulimie se podílí celá řada různých příčin, mezi kterými převládají ty, které jsou významné z hlediska držení diet. Kromě sklonu k nadváze, nerovnoměrného rozložení tělesného tuku, nevhodných jídelních návyků, tělesných změn spojených s dospíváním nebo těhotenstvím hraje významnou roli vliv okolí (diety v rodině a mezi vrstevníky, nároky na výkon a postavu u některých sportů nebo zájmových aktivit).
Z obecně rizikových faktorů nejčastěji hrají významnou roli některé nepříznivé životní situace, negativní sebehodnocení a problémy v rodině. Překonat bulimii neznamená, že vypátráte její příčinu, ale že se pokusíte změnit svoje návyky, že budete realističtí ve svých očekáváních (není možné se přestat přejídat a držet redukční dietu) a trpěliví ve svém jednání.

Neúčinné zvracení a projímadla

Většina bulimiček začíná zvracet a brát projímadla proto, aby získala kontrolu nad přejídáním. Tyto návyky jsou ale naopak spojeny s oslabením sebekontroly, protože snižují strach z tloušťky ("budu zvracet, mohu víc sníst"). Důsledkem je konzumace stále většího množství jídla.
Většina lidí také neví, že poměrně velká část energie je i v případě zvracení absorbována, takže při častějším zvracení a přejídání můžete naopak přibrat. Nebezpečná, a pokud jde o regulaci tělesné hmotnosti zcela neúčinná, jsou projímadla. Způsobují především vyprázdnění tlustého střeva, které nastane tehdy, kdy už byla energie využita v tenkém střevě. Snížení váhy při užívání projímadel je způsobeno jen ztrátou tekutin.

Časté otázky

Jak se začít léčit?
Mentální bulimie není nemoc, ze které by vás někdo vyléčil bez vaší spoluúčasti a bezbolestně. Cena, kterou musíte zaplatit jsou nepříjemné pocity spojené se změnou jídelních návyků, pocity viny a paniky, které budete cítit vždy, když se budete cítit přejedeni a nepůjdete zvracet.
Překonat bulimii znamená, že si povolíte jídlo, vzdáte se diet a nutkání zhubnout a budete se učit normálně jíst. Pomoci vám může psycholog nebo psychiatr se zkušeností v léčbě bulimie. Jestliže máte pochybnosti o svém zdravotním stavu nebo trpíte zažívacími obtížemi, vyhledejte lékaře.
Jak vydržet se nepřejídat?
Vzpomínkám na přejídání a zvracení nelze zamezit. Každá myšlenka na přejedení je přirozeně spojena s představou určitého plánu, který když nerealizujete, povede ke vzrůstu napětí a výčitkám. Napětí ale neroste do nekonečna a výčitkám se vyhnete, když si jídlo povolíte a naplánujete. Přestanete-li zvracet, strach z tloušťky vám pomůže tolik se nepřejíst. Když nebudete hladoví a budete se učit bezpečně jíst (u stolu, s určitou pravidelností, nespojovat jídlo s jinými aktivitami apod.) dokážete lépe odolat nutkání se přejíst.
Můžete si vytvořit různé strategie, jak se vyrovnat s nutkáním přejíst se:
 • neztotožňujte se se svým nutkáním, nehledejte důvody, proč je nutné se přejíst. Snažte se lépe orientovat ve svém jídelním režimu (veďte si například jídelní záznamy);
 • myšlenky na krátkodobé uspokojení nahraďte myšlenkami na dlouhodobé negativní důsledky;
 • vědomě odvádějte pozornost jinam, hledejte náhradní program;
 • snažte se nebýt tolik zahleděni do sebe a představte si svůj problém, jak ho vidí vaše okolí.
Zbytečně se nelitujte. Přestaňte si povolovat jídlo podle toho kolik vážíte, nebo jakou máte možnost vydávat energii. Nezapomínejte, že každý zlozvyk lze překonat.
Zdroj:www.ordinace.cz

Mentální anorexie

20. ledna 2007 v 22:37 | Schwarz |  Poruchy
Bulimie a Anorexie-nemoci, které jsi jdou ruku v ruce … Nemoci, které se těžko léčí … Je mnoho varování před nimi a i přes to všechno jsou pořád mezi námi a asi nemínějí jen tak zmizet … Mnoho životů na tyto nemoci zhaslo … Proto sem dávám o nich informace ...

Anorexie (Mentální anorexie)

Jsem tlustá, jsem tlustá, jsem tlustá

Mnoho lidí, zejména dospívajících děvčat, zaměňuje redukční dietu a jídlo ve strachu z tloušťky za zdravou výživu. Osobní spokojenost a společenský úspěch nekriticky spojují s vyhublou štíhlostí a nadměrnou sebekontrolou v jídle.
Anorexie (Mentální anorexie)
Ve světě, kde se šedesát procent mladých žen obává nadváhy a není spokojeno se svým tělem je potom obtížné rozhodnout, kde končí dieta a kde začíná mentální anorexie. I když mentální anorexií trpí méně než půl procenta mladých žen, ohrožují její příznaky přibližně 6 % dívek na konci puberty. Jsou vyhublé, trpí podvýživou a přesto je jejich život ovládán strachem z tloušťky.
Každý strach má svoje reálné kořeny. Podobně tomu je i v případě strachu z tloušťky. Proto jsou mentální anorexií nejvíce ohroženy dívky v průběhu dospívání, kdy se zásadním způsobem mění jejich tělo a výrazně vzrůstá tělesná hmotnost. Skutečnost, že ženskému tělu je tradičně věnována větší pozornost může za to, že mentální anorexie ohrožuje více dívky než chlapce, jejichž počet je nejméně desetkrát nižší.

Co je mentální anorexie?

Mentální anorexie je porucha charakterizovaná zejména úmyslným snižováním tělesné hmotnosti. Nemocní s anorexií neodmítají jídlo proto, že by neměli chuť, ale proto, že nechtějí jíst, i když to někdy popírají a uvádí různé důvody, proč jíst "nemohou".
Nechutenství nebo oslabení chuti k jídlu je většinou až důsledkem hladovění. Omezování se v jídle je naopak často doprovázeno zvýšeným zájmem o jídlo (myslí na něj, sbírají recepty, rádi vaří a vykrmují ostatní) a někdy i zvýšenou nebo změněnou chutí, například na sladké. Jde projev přizpůsobení se sníženému příjmu energie a některých živin.
Lidé trpící mentální anorexií si postupně zvykají na snížený příjem energie, prázdný talíř i žaludek, nadměrnou sebekontrolu v jídle, zapadlé břicho a vystouplé kosti. Jako by byli zakleti do dietní rovnice "energetický příjem = energetický výdej" a často si nepovolí normální jídlo, pokud si ho "nezaslouží" usilovným cvičením. Děsí se každého většího nebo energeticky hodnotnějšího jídla a snadno se cítí přejedeni. Podobně nekritičtí jako k velikosti porcí jsou i ke svému tělu.

Obtíže a průběh

Mentální anorexie
Podvýživa a často už i mírná vyhublost mohou způsobovat řadu zdravotních komplikací různé závažnosti. Po prvotním období, kdy bývají hubnoucí spokojeni a plni energie se objevuje zvýšená citlivost na chlad, zácpa, chudokrevnost, pocity nevolnosti spojené se zmenšením žaludku, osteoporóza, srdeční a další, často velmi závažné obtíže. Nedostatek živin poškozuje játra, odvápněné kosti jsou křehké, objevuje se nespavost i různé psychické problémy. Ten, kdo už tolik riskoval pro krásu zpravidla těžce nese vypadávání vlasů nebo výrazné zhoršení pleti a růst ochlupení po celém těle.
Nebezpečí podvýživy a dehydratace výrazně vzrůstá s klesajícím věkem a tělesnou hmotností nemocných. U dětí se může zpomalit růst a opozdit puberta. Hladovění a podvýživa jsou vždy spojeny s utrpením a mohou skončit i úmrtím, které je u nemocných s MA až 18x vyšší než u jejich zdravých vrstevníků. Více než třetina anorektiček se časem začne přejídat a některé i zvracet.

Jaká je příčina mentální anorexie?

Kromě "dobrých důvodů k dietě" (například vzrůst tělesné hmotnosti, esteticky nevhodné rozložení tělesného tuku, matka nebo sestra drží dietu, v rodině se neustále komentuje jídlo a tělesný vzhled) hraje významnou roli i nejistota spojená se změnami v dospívání a v rodině, osobní zájmy (zejména některé sporty "vyžadující" nízkou tělesnou hmotnost nebo modeling), ale i nešťastná náhoda.
Důležité je vědět, že neexistuje žádná specifická příčina anorexie jejíž odstranění by vedlo k vyléčení. Většina psychických problémů, se kterými je možné se u nemocných s anorexií setkat je spíše důsledkem než příčinou nedostatečné výživy a vyhublosti.

Jak začít bojovat s mentální anorexií?

Vyléčit se z mentální anorexie vždy znamená začít jinak a víc jíst a přibrat na tělesnou hmotnost přiměřenou věku a tělesné výšce. Pokud se nemocný skutečně chce vyléčit, je k tomu téměř vždy donucen okolnostmi (zdravotní nebo psychické obtíže, tlak okolí a rodiny). Jako každý normální člověk nejprve hledá snadné a nejméně bolestivé řešení.
První kroky by proto měly směřovat tím směrem, že přestanete odkládat řešení. Musíte hledat co Vám chutná, nebo co můžete jíst tak, aby Vám to nevadilo. Musíte rozšířit svůj jídelníčeka zvýšit energetický příjem. Důležitým pravidlem je jíst mechanicky. Člověk, který se dlouho nadměrně omezoval v jídle a zvykl si na nízký energetický příjem se nemůže řídit pocitem chuti, sytosti a hladu.
V případě závažnější vyhublosti a u dětí je třeba se co nejrychleji obrátit na odborného lékaře.

Jaký je lék na mentální anorexii?

Nejdůležitějším lékem při léčbě anorexie je samozřejmě dostatečná a vyvážená strava a změna nevhodných jídelních a pohybových návyků. Zpočátku výživného režimu se většina nemocných cítí přejedená. Často trpí pocity plnosti, které jsou mylně vykládány jako známka tloušťky.
Počátek výkrmného režimu také může být spojen s otoky a s bolestivou zácpou. Ten, kdo si předtím zvykl na větší dávky projímadel by měl jejich vysazení konzultovat s lékařem. Nepříjemné pocity to je cena, které se nevyhnete. V případě, že pravidelně a vydatně jíte a tělesná hmotnost nestoupá, je možné jako doplněk stravy užívat, některý z nutričních nápojů (Resource, Nutridrink nebo Fresubin), který je na trhu.
V žádném případě ale nutriční nápoj nesmí nahrazovat normální jídlo (snídaně, oběd, večeře a dvě svačiny). Nejvhodnější je vypít jedno balení (300 ml.) před spaním.

Kolik byste měli vážit?

Při stanovení cílové váhy počítejte vždy s určitým rozpětím a s tím, že tělesná hmotnost během dne, roku i menstruačního cyklu kolísá. Jestliže máte dnes o 1 kg více než včera, nemuseli jste o kilogram přibrat - může to být kilogram zadržené tělesné tekutiny, nápoje nebo jídla.
Normální je, že tělesná váha vzrůstá s věkem. Jste-li starší 18 let, vaše tělesná hmotnost by měla být vyšší než BMI 18,5. Nezapomínejte, že se nelze vyléčit z mentální anorexie a nepřibrat. Za zdraví a normální život budete možná nějakou dobu "platit" tím, že nebudete spokojeni se svým tělem. Ostatně se svým tělem není spokojeno více než padesát procent vašich vrstevnic.

Čemu je třeba se vyhnout?

Nezbytnou změnu stravovacích a pohybových návyků (to je základ léčby mentální anorexie) často znemožňují některá nevhodná očekávání, která vedou k nekonečným odkladům, jako například:
 • nejprve musím přijít na to, co je příčnou mých obtíží;
 • počkám, až budu opravdu chtít;
 • musím jíst s chutí a když mám hlad;
 • musím si pomalu zvykat (během tří týdnů můžete zásadně změnit jídelníček a dostatečně zvýšit energetický příjem);
 • musím jíst to, co je zdravé a po čem mi není špatně;
 • musím jíst častěji a v malých porcích;
 • nesmím udělat žádnou chybu;
 • když budu víc jíst, měla bych se víc hýbat (naopak byste měli přestat spojovat příjem jídla s výdejem energie).

Jak se vyvarovat přejídání?

Mnoho anorektiček se bojí začít jíst s argumentem, že se nechtějí přejídat a že bulimie je také závažný problém. Pocit přejedení je relativní a budete se cítit přejedeni, i když sníte víc než jste zvyklí. Proto se zprvu musíte cítit přejedeni. Navíc, abyste přibrali musíte nějakou dobu jíst víc než ostatní.
Z hlediska rizika přejídání v budoucnu je výhodné dodržovat pravidelný režim (vždy ale akceptovat určité rozmezí a nevynechat jídlo jen proto, že bude oběd o hodinu později) a jíst mechanicky.
Nekupujte si žádné light výrobky a dejte si pozor na "zobání" drobných mlsků a ovoce. Mnoho lidí se začne přejídat právě jídly, kterých se nebojí, protože jsou v kategorii "dietní" nebo "zdravé". Ve vašem případě je zdravé to, co vás zasytí. Když se náhodou opravdu přejíte, nic se neděje. Snažte se nezvracet, protože zvracení vede dále k přejídání.

Zdroj:www.ordinace.cz

Feťák - William S. Burroughs

15. ledna 2007 v 22:28 | Crowley... |  Literatura
Tuhle knihu jsem sice ještě nedočetla, ale chtěla bych vám sem dát krátký úryvek....Burroughs patří k tzv. "beat generation" ...jednalo se o skupinu autorů, kteří popisovali ve svých knihách (ne všichni ovšem), to co skutečně prožili - a nebylo toho málo - alkohol, drogy, sexuální orgie....to vše k beatníkům patří....a právě proto sem dávám tento článek ....sám Burroughs za svůj život prošel návyky na různé druhy drog a v jeho knize "Feťák" popisuje svůj život s nimi ....a úryvek, který vám sem dávám je o tom, co si myslí o marihuaně...každý z vás si o ní jistě myslí své - toleruje ji, odsuzuje nebo ji dokonce kouří, ale pohled skutečného narkomana je přeci jen něco jiného ......
V roce 1937 dali marihuanu pod Harrisonův zákon o narkotikách. Protidrogové úřady tvrdí, že vytváří návyk, že její užívání poškozuje tělo i mozek a že lidé páchají pod jejím vlivem zločiny. Zde jsou fakta: Tráva rozhodně není drogou, která by vytvářela návyk. Můžete ji kouřit léta, a pokud se její přísun přeruší, nezakusíte žádné nepříjemné stavy. Viděl jsem v kriminále kuřáky trávy a na žádném nebyly patrné nějaké abstinenční příznaky. Sám jsem čas od času kouřil trávu patnáct let, a když mi došla, nikdy mi nechyběla. Na trávu je ještě menší návyk než na tabák. Nepoškozuje zdraví. Ve skutečnosti většina kuřáků tvrdí, že jim naopak dodává chuť k jídlu a podporuje trávení. Neznám jiný prostředek, který by dokázal zlepšit chuť k jídlu. Po jedné cigaretě jsem schopen si pochutnat na sklenici kalifornského šery a na šlichtě v laciném bufetu.
Jednou jsem se pomocí trávy zbavil návyku. Druhý den po vysazení drogy jsem si sedl a snědl oběd. Když jsem se zbavoval návyku, nemohl jsem obvykle osm dní jíst.
Marihuana nikoho nepodněcuje k páchání zločinu. Nikdy jsem neviděl, že by se pod vlivem marjány někdo choval hrubě. Kuřáci jsou hodně družní. Na můj vkus až příliš. Nedokážu pochopit, proč lidé, kteří tvrdí, že tráva zapříčiňuje zločinnost, nejdou dál a nepožadují zákaz alkoholu. Opilci páchají každý den zločiny, které by střízlivý nikdy nespáchal.
Hodně se mluvilo o jejím afrodiziakálním účinku. Vědci nechtějí z nějakého neznámého důvodu přiznat, že existuje něco jako afrodiziakum, a proto většina farmakologů tvrdí, že "není žádný důkaz, který by podpořil všeobecný názor, že tráva má nějaké afrodiziakální účinky". Mohu rozhodně prohlásit, že tráva afrodiziakum je a že sex je pod jejím vlivem mnohem lepší než bez ní. Každý, kdo měl někdy dobrou mařenu, tenhle výrok potvrdí.
Můžete slyšet, že se lidé z kouření trávy zblázní. Skutečně existuje jistá forma šílenství způsobená nadměrným užíváním marihuany. Pro tenhle stav jsou charakteristické představy prohlédnutí. Tráva která je k mání ve Spojených státech, není zjevně natolik silná, aby vám z ní prdlo v kouli, a marihuanová psychóza je ve Státech řídká. Na Blízkém východě je prý běžná. Marihuanová psychóza víceméně odpovídá deliriu třemene, a pokud je droga vysazena, rychle odeznívá. Kdo kouří několik cigaret denně, se rozhodně nezblázní, podobně jako člověk, který si dá před večeří pár sklínek, neskončí s delírkem.
Ještě jedna věc k trávě. Člověk pod vlivem marjány vůbec není schopen řídit auto. Naruší vám vnímání času, a tím pádem i smysl pro prostor. Jednou jsem musel v New Orleansu zajet ke kraji a počkat, až ze mě tráva vyprchala. Nedokázal jsem říct, jak daleko ode mě něco je, kdy mám zatočit nebo šlápnout před křižovatkou na brzdy.

Nebezpečné myšlenky...

14. ledna 2007 v 22:03 | Schwarz |  Jednodílné povídky
Nebezpečné myšlenky
Nebezpečné myšlenky hýbou naším světem …
Mám je já, máš je ty, má je prostě každý …
Často se ptáme, zda má smysl, jít dál cestou životem …
Někdy Vám připadá, že by bylo snažší jít po tý krvavý …
Život je těžký a ta krvavá by Vám to usnadnila …
Byla by to úleva, byla by to spása …
Neřešit nic co bývá stále a pořád dokola …
Neklamala by Vás stále ta samá osoba …
Život je hra a tak ho začni poctivě hrát …
Byla tvá slova, já brala sem si je k srdci pořád …
Ale teď ti povídám, já nemám už chuť žít …
Chci všechno zahodit, chci svobodu cítit …
Nech si své chytré řeči, nikdo ti už o ně nestojí …
Chci už jenom vidět můj náhrobek - Odpočívej v pokoji …

5. spřátelený blog

14. ledna 2007 v 15:00 | Crowley...
A máme tu další spřátelený blog :-) ...kamarád se nudil a tak si ho založil :-) ..včera večer :-D ...bude tam tak od všecho trochu :-) .....numbers.blog.cz ...tak ho navštivte :-) ....

King ....

13. ledna 2007 v 20:19 | Schwarz |  Literatura
Tuhle super knížku jsme přečetla asi tak před týdnem ... Je to úžasný příběh (ještě aby nebyl, když je to od Kinga že :-D ) No prostě musíte posoudit sami, někomu to asi nesedne, ale mě se to moc líbilo a mám v plánu přečíst spoooustu knížek od Kinga, páč je to úžasný spisovatel a smekám před ním klobouk ... Momentálně mi na stole leží Temná věž první díl ... tak sem zvědavá :-) ale prý to je nejlepší dílo od Kinga, tak se fakt těšim :-) No a jestli tenhle blog bude ještě fungovat až to dočtu ( Má to 7 dílů, a některé jsou docela hezky tlušťoučké, některé hoodně dost...) tak Vám dám samo vědět co a jak :-D Tak vzůhu do čtení Prokletí Salemu, zvláště to doporučiju těm, co mají rádi upírky :-D:-D ....

Prokletí Salemu:
Do malého ospalého městečka přijíždí spisovatel, aby zde dokončil svou knihu. Současně s ním se v opuštěném strašidelném domě nad městem zabydlí podivný nájemník a příběh s klasickou upírskou tematikou může začít ... King nechá čtenáře nahlédnout do života malého města a představuje celou řadu jeho obyvatel. A právě psychologie postav a popis vztahů mezi lidmi na maloměstě, odlišuje tento román od tuctových hororů s podobnou tématikou. Prokletí Salemu je výborně napsaný moderní horor, který určitě stojí za přečtení.

Manga oko....

11. ledna 2007 v 20:45 | Crowley... |  Crowleyho tvorba
No, tak jsem si zase kreslila.....podle komentářů vím, že se vám styl manga nezamlouvá, ale já ho prostě zbožňuju :-) ....a tak jsem se neubránila si trochu pohrát....kritizujte jak je libo, protože co mám ráda, si zkazit nenechám :-) .....

Montáž.....

7. ledna 2007 v 23:27 | Crowley... |  Tokio Hotel
Už vám někdo řekl, že nuda je hrozná věc? ...Jestli ne, tak vám to říkám já.....
Originál
Můj pokus o montáž


Trilogie ...

7. ledna 2007 v 1:01 | Schwarz |  Literatura
Sabriel, Lirael a Abhorsenka je taková oddechová pohádková trilogie ... Je to ale moc hezké i když pro někoho z Vás to může být nudné ... Já sem se u toho skvěle odreagovala, páč je to vážně spíše pohádkové počteníčko ... Takže, když budete mít chuť se odreagovat, vřele doporučuji ... Možná to ovšem není Trilogie, autor vypustil údajně informaci, že by mohl být i 4 díl ... Což když si přečtete závěrečný díl (Abhorsenku) tak je to fakt, že ten konec je řekněme lákající k dalšímu pokračování ... Takže jestli máte dlouhou chvíli a nevíte do čeho momentálně píchnout a nic nečtete, tak Vám to vřele doporučuji ...
Anotace:Fantasy román australského autora. Sabriel vyrostla daleko od Starého království, tajuplného světa, kde vládnou magické síly a kde mrtví nezůstávají mrtvými. Jednoho dne záhadně zmizí její otec a Sabriel se musí vydat na cestu plnou nástrah, aby jej zachránila. Jejími jedinými zbraněmi jsou meč a sedm kouzelných zvonků, jejími průvodci na nebezpečné pouti se stávají kocour a záhadný mladík. Nemůže si být jistá nikým a ničím, protože ve Starém království nic není takové, jak se na první pohled zdá...
Anotace:Matka ji opustila, o otci netuší vůbec nic. Žije s rozvětveným clayrským společenstvím v obrovském komplexu jejich ledovce, nikdy se ale necítila jako jedna z nich. Touží po Zraku - vrozené schopnosti všech Clayr zřít budoucnost, touží stát se tím, čím není - pravou dcerou Clayrů. Přesto se osud Starého království ocitá v jejích rukou. Byla předurčena, aby se ujala nebezpečného úkolu - musí odvrátit sílící moc skrytého zla, jež se znovu chystá převzít vládu nad královstvím. Potkává prince Sametha, příslušníka abhorsenského královského rodu, který se rovněž vzpírá odkazu předků, a jejich cesty se spojují...
Anotace: Devátá dostatek síly měla * Leč Orannis sám byl zbaven světla * Na dvě části zlomen, pod kopec skryt * Kde naplněn záští má věčně bdít. Tak se zpívá v písni. Ale Orannis, Ničitel, už pod kopcem nebdí. Z podzemního vězení byl vysvobozen a teď se snaží uniknout i ze stříbrných polokoulí, překonat poslední překážku, která mu brání v uvolnění strašlivých sil. Šanci zastavit Ničitele má pouze Lirael, která se právě přihlásila o své dědictví jako budoucí Abhorsenka. Spolu se svými druhy - Samem, Nezbednou Fenkou a Mackem - musí tuto šanci využít. Pro mladou ženu, která byla ještě před několika dny druhou pomocnicí v clayrské knihovně, je to obtížný, možná dokonce nesplnitelný úkol. Ale Ničitel hrozí zničit veškerý život a je třeba mu překazit plány za každou cenu, třebaže Lirael zatím vůbec netuší jak.

Další obrázky......

6. ledna 2007 v 20:18 | Crowley... |  Gotické obrázky
Po delší době přídávám pár obrázků ...........

Parfém: Příběh vraha

2. ledna 2007 v 22:49 | Crowley... |  Filmy,seriály,anime
"Film, který vás omámí stejně jako opojná vůně..."
Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia - svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše...
Zdroj: www.kfilmu.net
Můj názor: Tenhle film rozhodně stojí za vidění, protože je víc než zajímavý.....